Ve středu 24.11. se čtvrťáci a páťáci vydali na exkurzi do Prahy. Hlavním cílem bylo Planetárium. Po prohlídce výstavy si děti nezapomněly koupit krásné suvenýry. Potom nás v kinosále čekal hlavní program. V první komentované části jsme na simulované noční obloze objevili galaxii, mléčnou dráhu, shlížela na nás Velká medvědice s Malým medvědem, našli jsme Velký vůz i Polárku, prohlédli jsme si Mars a Jupiter.

V druhé části jsme na největší promítací ploše v ČR zhlédli animovanou pohádku Polaris. Spolu s kamarády z obou pólů – ledním medvědem Vladimírem a tučňákem Jamesem jsme se vydali vesmírnou ponorkou na expedici k Marsu a Saturnu, kde jsme pátrali po příčinách střídání dne a noci, ročních období a polární noci. Cestu jsme si museli prorazit Saturnovými prstenci, zažili jsme stav beztíže. Po návštěvě Planetária následovala procházka Prahou. Z Pražského hradu jsme se vydali na Kampu a přes Karlův most k orloji na Staroměstské náměstí. Někteří si závěr výletu osladili trdelníkem a pak hurá zpátky domů.