Ještě včera se rozdávalo vysvědčení a dnes už obě sedmičky „odpočívaly“ v dílnách naší průmyslové školy na okraji Jablonce. Zimní den s vydatnou nadílkou sněhu byl pochmurný, ale nadšení a radost dětí, které měly možnost se zúčastnit dalšího kola projektu NAKAP, bylo příjemné sledovat zblízka. Mohly se zapojit do opravdové práce, být trpěliví, naslouchat odbornému výkladu, jinak než na základce a konečně si vyzkoušely na vlastní tělo, co je to pilovat, brousit, ohýbat, pájet, zapojovat atd. Tady se spojila síla a důvtip se znalostmi fyziky a obyčejnými dovednostmi . Paní učitelky jistě povzbuzovaly k výkonu a snad se nikdo nezranil. Podstatné je, že před všemi stojí ještě daleká budoucnost, co se výběru povolání týče. Ale kdoví , třeba právě dnes se v někom probudila touha být strojařem nebo elektrikářem. A o to vlastně jde. Děkuji všem žákům a jejich třídním za účast na akci a za skvělé fotky.