Nikola Salačová | 04.03.2022 | Lyže

Tento týden jsme spolu se sedmáky a deváťáky úspěšně zakončili lyžařský výcvik. Naše skupina běžkařů se statečně poprala s každodenním výšlapem na "kolečko" do jabloneckých Břízek. Zde jsme absolvovali celý výcvik na běžkách. Žáci se první dva dny učili klasický běh na lyžích, poté se seznámili i se složitější technikou - bruslením. V průběhu učení a různých her jsme zažili mnoho zábavy. Výcvik jsme zakončili závody v běhu na lyžích. Děti se musely poprat s tratí dlouhou 2 kilometry, mohly si ovšem vybrat techniku, kterou tuto trať zdolají. Na prvním místě se umístila Kateřina Šťastná z 9.A, na druhém místě skončila Kateřina Bubeníkova z 9.A a třetí skončil žák 7.A - David Motúz. Kromě věcných cen a diplomů bylo dětem odměnou také počasí, které nám celý týden přálo, jelikož každý den svítilo sluníčko. Pádů bylo sice hodně, hlavně tedy zpočátku, kdy se žáci vůbec poprvé seznamovali s lyžemi, ale výcvik se obešel bez zranění. Kromě jedné ohnuté hůlky a rozbité boty na běžky nikdo neutrpěl újmu na zdraví. Naše zážitky si můžete prohlédnout ve fotogalerii a již brzy se můžete těšit i na video z našeho výcviku.