David Mánek | 30.10.2023 | Montessori

Přiblížil se nám listopad a naši průvodci ve třídách Montessori připravili pro děti velmi zajímavý a bohatý program. Ten souvisí nejen se vzděláváním, ale i prožitkem a stmelováním dětí, průvodců a rodičů. 

Kavárnička s pomůckami Montessori

* 7.11. 2023 od 16:30 nás čeká společenské setkání, na které jsou zváni všichni rodiče tříd Montessori. Společně si nejen neformálně popovídáme, ale také ochutnáme mnoho dobrot připravených dětmi. Mimo to se děti odhodlaly svým rodičům předvést práci s vybranými Montessori pomůckami.

Screening čtení

* 13.11. 2023 jsme v dopoledním bloku připravili spolu s Pedagogicko-psychologickou poradnou v Jablonci pro zájemce z řad dětí  první screening čtení. Jde o dobrovolnou aktivitu, ke které své děti přihlásili rodiče a my se dovíme na čem dále pracovat, aby děti ve čtení uspěly co nejlépe. 

Gutenbergův lis - Liberec

* 13.11. 2023 v 11:00 mají naši prvňáčci a ti z vyšších ročníků, kteří se neúčastní screeningu, možnost vidět Gutenbergův lis. Akce se koná jednou ročně a my jsme moc rádi, že se Ivě podařilo zajistit místa pro 24 dětí z našich tříd. 

Návštěva z Indie

* 14.11. 2023 k nám do tříd dorazí návštěva z Indie (Mytri Suchetas). Celé dopoledne stráví spolu s dětmi, pro které připraví dopolední program. 

Pavlík, Boby a duchové města

20.11. 2023 - na děti čeká troška kultury v Divadle Jablonec nad Nisou. Objednané představení má krásný název Pavlík, Boby a duchové města.

Věda s rodiči

24.11. 2023 - Prozatím poslední akcí, kterou připravujeme pro děti spolu s rodiči je Věda s rodiči. Ta proběhne v pátek 24.11. 2023 během dopoledního bloku, tedy od 8:00 do 12:00.

Na všechny aktivity se moc těšíme a věříme, že si je užijeme spolu s dětmi i jejich rodiči.