David Mánek | 14.11.2023 | Montessori

Je teprve začátek týdne, ale děti z Montessori tříd jedou na plný plyn. Začal totiž týden plný aktivit, při kterých získají mnohé dovednosti. Pondělí bylo ve znamení rozvoje čtenářských dovedností a psaní. Navštívila nás paní z Pedagogicko-psychologické poradny a zájemci spolu s ní prošli tzv. screeningem čtení. Výsledky budou známy přibližně za 14 dní až tři týdny, kdy je předáme rodičům spolu s případnými doporučeními. 

Mimo screeningu průvodkyně Iva připravila pro ostatní děti exkurzi do Liberce, kde probíhala ukázka tzv. Gutenbergova lisu. Nešlo o pouhý výlet, ale o naučnou vzdělávací akci, při které se děti seznámily s tiskařským strojem, který přinesl tisku knih velkou změnu, možná i revoluci. Tento stroj totiž dokáže vytisknout nejen jednu stranu knihy, ale hned celý arch najednou. 

Úterní dopolední blok začal pozvolna. V devět hodin však dorazila návštěva z Indie, kterou spolu s Ivou domluvil Václav Landovský. Krásné povídání v angličtině spolu s fotografiemi dětem tlumočila Verča. A právě díky fotografiím se děti dověděly mnoho zajímavých informací o pěstování rýže, indických chrámech, hinduismu, hadech, meditaci a mnohém dalším. Zajímavostí bylo i to, že část svého života v Indii pobývala i Marie Montessori. Na závěr si děti spolu s Mytri Suchetas mohly zazpívat krásné indické písně. 

Týden nám teprve začal a už můžeme napsat, že je plný zajímavých informací a aktivit. 

Obrázek je ilustrační - Mytri Suchetas