Eva Horáková | 30.06.2023 | Výlet

Ve středu 28. června se žáci 3.A a 3.B vydali na cestu do Bozkovských dolomitových jeskyní. Cestu vlakem si krátili hraním karet, slovního fotbalu a dalších her. Z vlakové zastávky Jesenný jsem se vydali na cestu k jeskyním. Před návštěvou jeskyní nás čekala svačina a návštěva obchodu se suvenýry, kde si žáci nakoupili dárky nejen pro sebe, ale i pro své rodiče a sourozence. Poté již nás čekala návštěva jeskyní, pořádně jsme se oblékli, protože uvnitř jeskyní je chladno - teplota se pohybovala kolem 8 stupňů celsia. Při prohlídce jsme si vyzkoušeli naši fantazii, v krápnících jsme hledali postavy, tváře a konkrétní tvary. Největší oblibu si získala pirátská jeskyně, zejména díky zajímavým obtiskům na zdech. Konečná zastávka u jezírka všechny ohromila, nádherně čistá voda a zajímavé útvary v ní v nás zanechali krásné vzpomínky. Po výstupu z jeskyní nás čekalo krásné sluníčko, díky kterému jsme se zase rychle prohřáli a mohli jsme po krátkém občerstvení zase vyrazit na vlak zpátky do Jablonce.