Školní výlet 5.A – Frýdštejn, Malá Skála

Ve čtvrtek 17.6.2021 se žáci 5.A se svojí učitelkou vydali na poslední společný výlet.

Vyrazili jsme ráno autobusem na hrad Frýdštejn. Přijeli jsme brzo, proto jsme se nejdříve vydatně posilnili. V 10 hod nás paní kastelánka vpustila do hradu. Celý jsme ho důkladně prolezli. Od sklepních místností až po vyhlídkovou věž. Na závěr nemohl chybět nákup upomínkových předmětů.

Pak jsme pokračovali po hřebenu na hrad Vranov. Cestou si někteří ještě prošli skalní okruh a také jsme odbočili pod skalní stěnu hradu. Potom nás už přivítal hrad Vranov – Pantheon. Prozkoumali jsme všechna jeho zákoutí a ti nejodvážnější vylezli až na samý jeho vrchol – ke Kříži. Po tomto výkonu přišla zasloužená odměna u stánku se suvenýry a občerstvením. Poslední úsek z kopce do Malé Skály někteří už zvládali z posledních sil. Naštěstí dole prodávali zmrzlinu a ledovou tříšť. Pak už jenom cesta domů. Už jsme měli trochu strach, autobus měl zpoždění. Ale všechno dobře dopadlo, všichni byli v pořádku a spokojení.

Pracuje jako učitelka v budově Sokolí 9
Telefon: 420 488 388 257